Lestvica Mladinske mednarodne lige 2009-2010

Letošnjo sezono je pri mladincih zaznamovala tudi MLADINSKA MEDNARODNA LIGA in klubski najboljši uspeh v njej je dosegla Saša Rakovec z osvojenim ligaškim naslovom in dodatnim 2. mestom. Tretje mesto v skupnem seštevku je osvojila še ena naša članica Pia Erjavec. Tudi ostali naši mladinci in mladinke niso bili daleč od vrha, zato čestitke vsem.

Če zavrtimo čas nazaj in primerjamo današnje igranje mladincev s tistim, ki so ga pokazali na prvem turnirju v Zagrebu, je vidna očitna razlika in velik napredek, nekateri še posebaj istopajo s svojo voljo in borbenostjo.

Če začnemo kar pri dekletih, se vsi dobro spominjamo kako je bila Paulina tista, ki je nadvladovala vse pod seboj, a v Sl.Brodu se je morala tudi ona potruditi in ni bilo samoumevno, da bo vse “pustila na nuli” kot pravimo v žargonu squasha. Tudi Srbjanka Anja je na začetku sezone prevladovala, a so ji sedaj ostale punce lahko parirale, naši Saša in Pia sta ji bili tudi kos in sta jo obe na zadnjem turnirju premagali. Piin napredek še posebej izstopa, saj je znanje squasha po 4 mesecih ali slabem letu vendarle drugačno, a ne smemo zanemariti dejstva, da je 18 letno dekle dobro treniralo in zato lahko bilo konkurenca ostalim. Špeli je na začetku dobro kazalo, a se na žaloast ni uspela udeležiti vseh turnirjev in s tem manj točk za višjo uvrstitev. Na koncu je bila v skupini U19 sicer 1. Paulina, a je bila Saša za le pičli 2 točki za njo in ji s tem napovedala, da bo drugo leto še boljša. Edina, ki je še bila s seštevkom točk nad 400 je bila Pia, ki pa bo prihodnje leto nastopala že v članski konkurenci.

10. Pija Brglez SLO 28

Saša Rakovec in Ana Kamenski sta druga z drugo rasli, nekajkrat rezultat v prid ene, drugič druge, a obe sta pokazali, da si želita vrhunskega squasha. Saša je v svoji starostni skupni dokazala, da zmore veliko in tukaj tudi edina presegla magično mejo 500 točk. Zelo dobro igro in močno vojlo je kazala Sanja in bila že uvrščena med prve 3, a je bila poškodba tista, ki je kriva za nenastopanje na naslednjih turnirjih. Ravno tako je odlično kazalo naši Sabini, ki jo je izdal gleženj in bil kriv za zdrs po lestvici.

8. Paulina Radoš HR 50

Med fanti je bil v najmlajši skupini do 13 let najmočnejši Martin, ki pa je skupno zmago izgubil saj je še pred koncem Lige dopolnil 13 let. Izredno vesel in seveda tudi zaslužen je bil ligaške zmage Roko, ki se je tudi udeležil vseh turnirjev. Med našimi fanti sta se 3 turnirjev udeležila tudi brata Jan, ki sta na koncu dosegla odlično 7. in 8. mesto. Res veliko novega znanja je pokazal Nejc, ki je na zadnjem turnirju tudi prvič zmagal tekmo in bil nadvse vesel. Tiam se je udeležil samo enega turnirja in je zato nižje na lestvici.