3 medalje za naše mladinke na SJO 2020

Naše mladinke so osvojile zlato in dve bronasti medalji na slovenskem JO turnirju v Ljubljani.

• 14.m Lean Castaldi Bu17

Ljubljana, 31. 1. – 2. 2. 2020 – V naši prestolnici se je odvijal sloveniski junior open turnir 2020, kjer je nastopilo 100 mladincev iz 13-ih držav. Med njimi je bilo tudi 7 naših junakov, ki so si priigrali 3 medalje. Najžlahtnejšega sija je bila medalja Nanje Urh, ki se je pomerila z dekleti starejše kategorije, Gu17, kjer še vedno ni imela nobenih težav in pometla s konkurenco. Njena starejša sestra Nika Urh se je ravno tako odločila igrati v višji kategoriji, kjer se ji je izšlo za medaljo, tokrat bronasto. Še eno tretje mesto si je priigrala naša najmlajša predstavnica, Zoja Berce v Gu13. Tako Nika kot Zoja sta imeli smolo v polfinalu, saj sta obe podlegli tremi in izgubili boj za finale. A glavo pokonci in gremo novim zmagam naproti.

Tudi ostali naši štirje člani so pokazali kar nekaj dobrih dvobojev. Fanta sta se pomerila v konkurencu Bu17, kjer sta se najprej pomerila kar med seboj. Nato pa igrala solidno, a žal brez visoke uvrstitve. Presenetil je Lean Castaldi, ko ga je še Nika pohvalila, kako dobro udari “vole”, a žal z malo premalo motivacije za zmago. Timoteju Jenku se ni izšlo z Madžarom, da bi lahko prišel v zgornjo polovico, zato je v nadaljevanju vse tekme zmagal.

Na turnirju sta nastopili še dve naši princeski. Julija Vidic in Lara Demšar sta odigrali dobro, sploh v nekaterih točkah, žal pa jima za pridevnik “prav dobro” manjka še kar nekaj treninga in motivacije, da bi pravilne udarce prenesli v tekmo. Čas bo pokazal svoje, zato se že veselita naslednjega turnija, ki bo že v nedeljo pri nas.

Trenerja sta z izkupičkom zadovljna in se nadajeta novih zmag tudi v prihodnje.