9.OPB za ženske

Na 9. odprtem prvenstvu Bleda za ženske je prvič slavila Nina Kustec, ki je bila v finalu boljša od Mojce Blažič. V boju za bronasto medaljo je bila od Pie Erjavec s 1-3 boljša Nada Bambič.

9opb_skupinska

Bled in Zapuže, 8. februar 2016 – Prešernov dan je z največ squashevske poezije obogatil Nino Kustec iz SqK Škofja Loka. Mlada damica je prvič zmagala na našem OPB. Skupaj kar 13 deklet se je na praznični dan poveselilo in dodobra naigralo na blejskem iz zapuškem igrišču. Prvi dvoboji so se odvili na dveh igriščih hkrati. V Zapužah ni prišlo do nobenih presenečenj v prvem delu igranja, na Bledu pa ni bilo tako preprosto. Tiana Miličevič je premagala Sašo Rakovec in Eva Trseglav Marinko Horvat. Oba para sta se ponovno srečala, kjer pa Saša ni izkoristila druge priložnosti, klub 3 zaključnim žogam, zato je osvojila 7. mesto, Tiana pa 5. Nasprotno je to uspelo Marinki in je zaključila na 9. mestu, Vevi pa na 11. Videli smo tudi zanimiv družinski dvoboj Urške in Tine Ferjan, kjer je z rezultatom 3-2 slavila mami. Ferjanovi sta osvojili 5. in 7. mesto. Sanja Milijaš tokrat ni imela svojega pravega dneva, majko treninga se ji je poznal v igri, zato ni mogla izkoristiti svoje boljše igre. Na 11. mestu se ji je pridružila tudi Darinka Jerala Darči. Kaja Železnik si je 9. mesto delila z Marinko. V boju za 3. mesto je bila, drugo postavljena nosilka, Nada boljša od naše Pie s 3-1. V finalu je si je Mojca z nekaj nešportnega vedenja odškrtnila 5 zaporedno zmago na OPB in s tem omogočila Nini, da je osvojila zlato.

Zahvaljujemo se pokrovitelju turnirja LOPARJI.si, za odlilčne nagrade in Kotelu Kompas Bled za razvajanje brbončic!