CJO SS Praga 2020

Nika v boju za bron, držimo pesti!

Praga, 16. – 19. 1. 2020 – V treh športnih centrih v glavnem mestu Češke se je odvijal veliki mladinski dogodek. Na Super Seriji je nastopilo kar 276 tekmovalcev v petih starostnih kategorijah. Med njimi so nastopili tudi štirje naši mladinci.

dan 1 :: četrtek, 6. 1. 2020

Prvi dan je na turnirju nastopil samo Tim, saj je njegova kategorija štela največ igralcev, kar 52. Domačinu se je v igri dobro upiral, tekma ni bila pretežko, zato jo je dobil s suverenim rezultatom 11-2 v vseh treh nizih.

Rezultati prvega dne:

Mojmír ZálešákTimotej Jenko [17/32]2-11 2-11 2-11

dan 2 :: petek, 17. 1. 2020

Tudi drugi dan je s prvo tekmo pričel Tim. Tokrat je dobil veliko težjega nasprotnika, postavljenega nosilca Avstrijca, ki pa se mu je presenetljivo dobro upiral, saj je šel v igro sproščeno in brez pričakovanj in uspelo mu je marsikaj .

Nato je svojo prvo tekmo na turnirju odigrala Zoja, ki pa se nikakor ni mogla zbrati in umiriti treme in nosu. Malo ji je ponagajalo zdravje in to je bil njej še dodatno breme v prvi tekmi, ko še ne zna glave prenesti v fokus tekme. Škoda, a pred njo je še veliko tekem, vzponov in padcev.

Nanja je šla v igro sproščeno in z mislijo, da bo šlo vse gladko. Temu ni bilo tako v prvem nizu, ko sta igrali na 2 točki razlike. Nato pa se je le zbrala in dobila še dva niza za zmago.

Ufff…sledila je še večja napetost. Nika je že izgubljala z dvemi nizi. Nato se je sicer malo zbrala in izenačila na 2:2. Tudi v petem nizu ni šlo brez drame, nasprotnica je že vodila s 7:2, nato se ji je Nika malo priključila in Irka je imela z rezultatom 10:7 že žogo za zmago. Sreča je bila tokrat na Nikini strani, saj je tekmo izvlekla z 12:10.

dan 3 :: sobota, 18. 1. 2020

Na lep sončen dan je z zmago začela Zoja, uspelo se ji je sprostiti in v treh nizih je premagala Avstrijko.

Nato je sledil težak obračun pri Nanji. Ves cas izenačen dvoboj, a v petem nizu premalo sreče in preveč nezbranosti, neosredotočenosti, da bi ji uspelo niz dobiti. Malo je podlegla lastnim pritiskom, namesto da bi se zbrala že prej. Upamo na boljše v nadaljevanju.

Nato je zares suvereno pričel Tim, nasprotnik mu je vzel le točko. Potem pa se je v glavi Romuna nekaj premaknilo in igrala sta zelo izenačeno v preostalih štirih nizih. Žal se je zadnji izšel Romunu v prid.

Nato je razpoloženje popravila Nika, ko ni nimela lahkega dela z Lucie, a je vseeno zmagala.

Sledila je še ena zmaga. Zoji se zdravstveno stanje izboljšuje in ravno tako tudi igra.

Se en grenak priokus tekme, ko že vodiš z 2:0, in tesno izgubiš tekmo. Nanja se je prejšnji poraz preveč dotaknil in žal je sledil še eden.

Dan se je nadaljeval s še eno tekmo odigrano v petih nizih, a tudi ta se ni izšla Timu v prid.

Nika je drugo tekmo v soboti odigrala obratno kot prvo, a še vedno ostaja v boju za medaljo.

Dan 4 :: nedelja, 19. 1. 2020

Finalni dan je vedno rezerviran za obračune za končno določitev mest.

Zoja se je pomerila s prvo nosilko za 9.-10.mesto. V zelo izenačenem dvoboju je dobila prvi niz, v nadaljevanju sta se še vedno borili “na nož”. V četrtem nizu ji je žal padla motivacija in Zoja se je zabeležila pod mesto 10.

Nika je tokrat ostala na 4.mestu. Začetek ni bil ravno prepričljiv, a se je nato dvigovala, v tretjem nizu tudi povedla, a mogoče malček prepozno, da bi tekmo preobrnila sebi v prid.

Nanja je z zmago zaključila Češki turnir na 7.mestu. Kljub zadnji zmagi je ostalo nekaj grenkega priokusa, saj je računala na medaljo.

Tim se je na tokratnem turnirju izkazal, kljub temu, da so si porazi sledili. Igral je borbeno in že se veseli SJO v Ljubljani. Praški turnir je končal na 32.mestu.