Prvakinje Nizozemke…Angleži nadaljujejo tradicijo

Danes ste si lahko v živo ogledali finalne boje iz steklenih igrišč. V ženski konkurenci so prvič v zgodovini osvojile naslov dekleta, ki niso Angležinje, ampak Nizozemke. Tokrat so v finalu premagale Francozinje. Angleži osvojili še en naslov evropskih prvakov, to je njihova že 34. zmaga. ČESTITKE !

Nizozemsko žensko zmagovalno ekipo so zastopale Vanessa Atkinson, Annelize Naude, Orla Noom in Margriet Huisman. Med angleškimi nastopajočimi pa Nick Matthew, James Willstrop, Peter Barker,  Adrian Grant in Daryl Selby.

Ženski Finale:
Francija 1-2 Nizozemska

Camille Serme 1-3 Vanessa Atkinson ………. 11/9, 7/11, 3/11, 5/11
Isabelle Stoehr 3-2 Annelize Naudé …………… 9/11, 12/10, 9/11, 11/8, 11/8 (62m)
Maud Duplomb 0-3 Orla Noom …………………….5/11, 8/11, 7/11 (30m)

Moški Finale:
Anglija 4-0
Francija

James Willstrop 3-2 Thierry Lincou ………………… 7/11, 11/1, 8/11, 11/5, 11/7 (82m)
Nick Matthew 3-0 Gregory Gaultier …………………11/9, 11/9, 11/6 (63m)
Daryl Selby 3-0 Mathieu Castagnet …………………..12/10, 11/7, 11/1 (43m)
Peter Barker 2-0 Renan Lavigne ……………………. 11/6, 11/5 (18m)

V ŽIVO lahko squash pogledate na livesquash.tv

Ali spremljate prvenstvo na eurosquash2010.com in squashsite.co.uk

DEKLETA

V ženskem finalu boljše oranžne

Nizozemska ima že razlog za slavje. Vanessa, Annelize in Orla so bile z 2-1 močnejše od domačink in tako postale prvakinje na 33. ženskem Evropskem ekipnem prvenstvu. Pretrgale so zelo močno verigo zmag Angležinj, ki so jo sestavljale vse do sedaj. Vesele so, da jim je uspelo prekinilti tudi niz 7 porazov v finalu.

Presrečne Holandke po osvojitvi naslova prvakinj

Venessa Atkinskon in Orla Noon nista imeli večjih težav z nasprotnicama. Nekaj več energije je v igro vložila Annelize Naudé, ki pa na koncu vendarle ni zdržala. Po napetem boju je to tekmo, edina od Francozinj, dobila Isabelle Stoehr. Čestitke “oranžnim” dekletom!

FANTJE

Večni tekmeci: Angleži in Francozi

Napeto in maratonsko igro sta pokazala že prva fanta ekip. Willstrop in Lincou, ki sta 2. “dili”, sta se borila za vsako žogo in nemalo prekinitev s klicanjem “Let” je vznemirilo oba. James je po menjavi loparja, zaradi počene strune, zaigral svojo igro in v zadnjih minutah nadigral tekmeca ter s tem priboril prvo stopničko Angležem, ki so tako že bliže 18. zaporedni in 34. squash zmagi. Drugo zmago je osvojil Nick Matthew z rezultatom 3-0. Njune izmenjave so bile dolge in izenačene, saj sta tekmo z Gregoryem Gaultierjem zaključila po 1 uri in 3 minutah. Na vrsti sta 4. dili Selby za Anglijo in Castagnet za Francijo, 3-0 je bil Deryl boljši in v zadnjem nizu nasprotniku pustil osvojiti le eno točko. S to zmago so se Angleži začeli veseliti zmage prvenstva. Po kratki prekinitvi, zaradi veselja, sta vendarle v igrišče stopila še zadnja dva igralca in s tem zaključila prvenstvo.

Presrečni Angleži žal slavili sami

Prvenstvo se je tako končalo v znamenju Angležev, še bolj pa si ga bomo zapomnili po presenečenju in veliki zmagi Nizozemk. V upanju, da bodo Slovenci naslednje leto spet lahko nastopili, vam želimo še obilo dobrega squasha.