Naši mladinci se ne predajo, osvojili so kar 6 medalj :: ML DP 2021 + FOTO

Sedem naših mladincev je tekmovalo na mladinskem državnem prvenstvu 2021 in osvojili so kar 6 medalj. Najuspešnejši je bil Timotej Jenko Tim z nazivom državnega prvaka in državnega podprvaka v squashu.

Naši mladinci na Mladinskem DP 2021 osvojili kar 6 medalj

Sobota, 15. 5. 2021 – Kljub temu, da je letošnja sezona malo “zagodla”, se naši mladinci niso predali in na edinem turnirju v tej sezoni osvojili kar 6 medalj. V največjem slovenskem squash centru Squashlandu, se je odvijalo mladinsko državno prvenstvo v štirh deških kategorijah in v treh dekliških.

Na zlato in srebrno je tokrat zelo ponosen Tim. Dve medalji je osvojila še naša najmlajša udeleženka, Zoja Berce, ki je v kat. do 15 let osvojila naslov podprvakinje, v kat. starejših pa si priigrala 3. mesto. Naslov državne podprvakinje je tudi letos osvojila Nika Urh. Bronaste medalje je izredno vesela Julija Vidic, ki jo je podkrepila še s 4. mestom v starejši kategoriji. Seveda so bili zelo uspešni še: Lara Demšar, ki je bila 5. med najstarejšimi dekleti, in na 6. mesto sta se zavihtela Lean Castaldi ter Nika Demšar.

Prvenstvo je bilo uspešno izvedeneo po vseh predpisanih ukrepih, in mladinci so ga bili zelo veseli, saj so jim vsi turnirji ESF odpadli, in jih žal ne bo še do konca koledarskega leta. A kot pravi športniki pridno trenirajo in se veselijo tudi prihodnosti.

DRŽAVNI PRVAK Tim

V kategoriji fantov do 17 let se je naslova DRŽAVNEGA PRVAKA veselil Tim, ko je ugnal vso konkurenco. Moral se je sicer potruditi, saj so fantje seveda dobri, a mu vseeno niso povzročali težav. Manj sreče je imel Lean, ki pa se je na koncu uvrstil na 6.mesto.

6. mesto za Leana

bu19 :: državni podprvak Tim

Državni PODPRVAK Tim

Fantja iz najstarejše kategorije sta finale odigrala zadnja in Tim si je priigral še eno medaljo, tokrat srebrno, saj se je zavedal, da je Luka prevelik zalogaj, a se je v prvih dveh nizih kar uspešno upiral. Pred tem pa ni imel težav s starejšo konkurenco.

Timoteju tudi srebro

gu15 :: državna podprvakinja Zoja + bron Juliji

Državna PODPRVAKINJA Zoja

Dekleta so odigrala v skupini vsaka z vsako. V tej tekmi, se je Zoja že veliko bolje upirala Sari, saj ji je vzela 2 niza, kar nakazuje, da je Zoja iz tekme v tekmo boljša. Julija si je po štirih letih zopet priigrala medaljo na DP, tokrat bronastega sijaja.

Julija osvojila bron

gu17 :: bron za Zojo + 4.m Julija

Zoji bron

Dekleti sta se pomerili tudi v starejši kategoriji, ki se je sicer odigrala najprej. Obe sta bili v polfinalu slabši od sester Nedič, Zoja je tu tudi odigrala dobro proti Sari, a ji vzela le en niz, za Julijo pa je bila Lana prevelik zalogaj. Na koncu sta se pomerili med seboj in osvojili 3. in 4. mesto.

4. mesto Juliji

gu19 :: državna podprvakinja Nika + 5.m Lara + 6.m Nika

Državna PODPRVAKINJA Nika

Med najstarejšimi dekleti jih je bilo kar polovica iz našega kluba. Najuspešnejša je bila Nika, ki je ponovila lanskoletni uspeh, srebro.Zadnji tesen dvoboj sta odigrali naši dvojčici in kot že velikokrat zaključili šele v 5. nizu. Tokrat je bila uspešnejša Lara pred Niko.

6. mesto še druga Nika

Vsem mladincem čestitamo! Kljub zelo čudnemu letu, se je sezona kar dobro izšla in na koncu le te postregla še s turnirjem za državno mladinsko prvenstvo. Tudi oba trenerja Rožle in Franc Langus sta nasmejana in se veselita še nadaljnjih uspehov. Zato gre zahvala vsem, tako akterjem kot trenerjem, da delate ta šport še bolj zanimiv! Bravo!

za Nanjo

In ne smemo pozabiti na našo Nanjo, ki se letos zaradi zdravstvenih težav žal ni mogla udeležiti turnirja. Nanja, vsi ti želimo čim hitrejše in uspešno okrevanje, in da boš čim prej spet med nami!!!