World winter masters games 2010 Slovenija

Po dveh dnevih s 16 medaljami Slovencem ni dovolj, 4. dan so osvojili kar 14 medalj.

Četrtkov super veleslalom je prinesle dodatne medalje. S skupaj kar 11 medaljami so se smučarji veselili v Kranjsiki Gori. Z enim zlatom, 5 broni in 5 srebri so dekleta in fantje zopet dokazali, da Slovenija je smučarski narod. REZULTATI moški A, moški B, ženske C.

Priprava smuči in koncentracija tekmovalcev pred začetkom tekme

Absolutni čas 47:58 je danes zopet postavil Šved Pär Gabrielsson, ki tekmuje v najštevilčnejši skupini A4, kjer so veterani stari od 45 do 49 let. V tej skupini z veliko konkurenco je nastopal tudi eden najboljših slovenskih squash trenerjev Frenk Langus in zasedel odlično 4. mesto. Stopničke so mu za las ušle, saj je bil 3. uvrščeni le 0,18 s pred njim. Boža Torkar in Mojca Pečelin sta z odličnim nastopom potrdili svoji srebrni medalji iz veleslaloma še danes z 2. mestoma. Peter Furlan je v cilj pripeljal kot 1. s časom 49:55 in na koncu osvojil 2. mesto. Odlično je v najmlajši ženski skupini odpeljala tudi Damjana Strehovec, ki je tako kot Urša Zorman osvojila 3. mesto. Tudi med moško konkurenco so bila osvojena tri 2. mesta (Drago Bornšek, Slavko Svetličič, Aljoša Gorjan). Zlato medaljo pa so obesili okoli vratu Juriju Veršecu, ki je v skupini B9 imel sekundo naskoka pred ostalimi.

Trening za super G je bil uspešen, saj je Frenk osvojil 4. mesto

28. januarja so za Slovenijo pritekli medalje tudi “freestyle-erji”. 3 bronaste medalje so na 10 in 13,5 km v prostem slogu osvojili fantje. Zelo uspešen 10. je bil tudi Lojze Hvala, s časom 30:42,2. V najstarejši skupini 70let + je naš član pokazal, da se tudi v najlepših letih, da doseči veliko.