7. OPB za ženske 2015

Odlično odigrana sobota nam je postregla z dobrimi igrami in veseljem deklet. Čestitke!

Zmagovalka je bila, letos že tretjič, Mojca Blažič, na drugem mestu Pia Erjavec, 3. mesto je zasedla Saša Rakovec.

Bled, 18. april 2015 – V soboto se je 11 deklet iz treh slovenskih klubov pomerilo na že 7. odprtem prvenstvu Bleda za ženske. Odlično in sproščeno vzdušje je spodbudilo tako gledalce kot gledalce k polno smeha in k dobri igri. Zmagovalka v repasaž sistem je bila Mojca, ki je dobila že tretji zaporedni turnir letošnje sezone na Bledu. Drugo mesto je tokrat osvojila naša Pia, ki je v “malem polfinalu” Mojco premagala, v finalu pa izgubila. Bronasto medaljo si je okoli vratu nadela Saša, ki je bila s svojo predstavo zelo zadovoljna. Največje presenečenje tokratnega turnirja je 6. mesto mladinke Taše Mihelčič, ki jo je po prvi izgubljeni tekmi z Urško na poti ustavila šele Mojca. Vsem dekletom čestitke!

Na 4. mesto se je po letnem premoru zavihtela Tina Prevodnik, ki je žal zaredi obveznosti zadnjo tekmo morala predati, a že prej v igri pokazala, da je njen squash še vedno dober, da ji manjka le nekaj igranja. 5. je bila Urška Ferjan. Po izgubljeni tekmi v “malem polfinalu” jo je čakal bolj izenačen dvoboj proti prej omenjeni Tini, kjer pa je slednja pokazala, da ima vendarle več squashevskih izkušenj. Urška je bila z nastopom in svojo igro zadovoljna. Po bolezni se je v odlični formi pokazala Marinka Horvat, očitno ji je to povrnilo moč:) Kot tretja nosilka je bila prvi krog prosta, a v drugem prvo tekmo izgubila proti Pii, nato pa po zadnji strani nadaljevala do boja za 7. mesto, kjer je bila uspešnejša od Darinke Jerala. Le ta je zato osvojila 8. mesto. Za mesta od 9. do 11. so se med seboj pomerile Metka Kozamernik, Eva Trseglav in Tina Ferjan in zaklučile v zapisanem vrstnem redu. Metko je zgodaj iz boja za napredek izločila Tina P. in je bila nato boljša od mladink. Eva je tokrat igrala zares odlično, Tina je zaključila turnir z besedami “Danes ni bil moj dan”. A vseeno gre pohvala mladinkam za njihov napredek, saj je iz tedna v teden višji in imajo izkušenejše igralke že težave v določenih trenutkih. Odlično so odigrale seveda tudi članice, katere konec maja čaka še zadnja preizkušnja v letošnji sezoni, državno prvenstvo.

Oblico dobrega treninga želimo vsem in čim boljšo uvrstitev na DP, mi pa se zopet vidimo septembra!