SJO 2018 – 4 medalje za Bled

Štiri medalje za naše mladinke na slovenskem Junior Open turnirju. Sestri Nika in Nanja Urh ter Tina Ferjan so bogatejše za srebro, Eva Trseglav je dodala še bron. Čestitke!

14. Nika D GU15

Ljubljana, 2., 3., 4. februar 2018 – SJO se je odvijal v Konex centru, kjer je nastopilo tudi 11 članov našega kluba. 4 mladinke so osojile medalje srebrnega in bronastega sija, fantje tokrat niso imeli možnost, a so odigrali zelo dobro. Na prvenstvu je skupaj nastopilo 85 mladincev, iz 10-ih držav, kar je največ do sedaj.

Mladinci, tole gre iz trenerjevih ust na vaše misli:.

Tako dobro, kot ste odigrali na tem turnirju, vas že dolgo nisem videl. Pokazali ste 30% več tehničnega znanja kot na prejšnjih turnirjih. Dokazali ste sebi, da zmorete tudi brez velikih čustvenih padcev. Zato si še vedno želim, da bi vam squash k srcu prirastel tako, da bi ga vedno in povsod igrali samo in izključno z veseljem. Takrat bodo prišli tudi rezultati.

Zahvala organizatorju – SQZS, da se tudi v Sloveniji lahko igra dober mladinski squash. Hvala seveda ASP Jesenice in Lesce, ki vedno poskrbi, da se otroci varno vozijo na turnirje. Zahvala staršem, da spodbujate otroke pri njihovih željah in odločitvah. Trenerjema Francu Langusu Frenku in Milanu Todoroviču Čički, da se z njimi trudita in prenašata znanje za še boljši uspeh. Ter seveda vsem mladincem (tudi tistim, ki ste zboleli ali imeli druge obveznosti), da se trudite z nami ustvarjati pravi timski klubski duh!

1.dan :: petek, 2. 2. 2018

Prvi dan je z igro pričel naš polnoletni član, Buča. Prvo tekmo je pričel malo v krču, zaradi želje po zmagi proti Švedu, vendar se ni izšlo. V drugi tekmi je že pokazal pravi jaz, igral je neprimerno bolj zrelo in upravičil pričakovanja. Za samo zmago v kat. do 19 let, je potrebno veliko dela, česar buči še manjka. Nato sta se med seboj pomerili Julija in Zoja, v zelo izenačenem dvoboju je slavila starejša in tekma se je zaključila prijateljsko, v klubskem duhu. Tin je pred nekaj dnevi dopolnil 13 let in tako odigral prvo tekmo v kat. do 15 let. V tekmi se je super izkazal proti starejšim fantom, ki imajo več izkušenj. Tim je osvojil prvo zmago v BU15. Poljak se je močno upiral, sploh kadar se je Tim izgubil v taktiki, ko pa je odigral po dogovoru, ga je nadigral, zato vse pohvale. Prvi je nastopila na mednarodnem nivoju tudi Nika D. Imela je kar nekaj treme, a je na trenutke odigrala nekaj dobrih točk. Zato vse pohvale za njen krstni nastop na takem nivoju.

Odigrane tekme:

Samuel vs. Buča 3-0 (11-4 11-3 11-0)

Julija vs. Zoja 3-1 (11-5 6-11 11-9 11-8)

Vid vs. Tin 0-3 (11-5 11-1 11-5)

Tim vs. Szymon 3-0 (11-9 11-5 11-6)

Clemens vs. Buča 0-3 (11-5 11-2 11-9)

Lana vs. Nika D 3-0 (11-0 11-2 11-1)

2.dan :: sobota, 3. 2. 2018

Drugi dan je začela s tekmo Julija, v najmlajši kategoriji. Proti Miši je igrala dobro, a mogoče smo od nje pričakovali malenkost več, kar pomeni, da bo na treningu potrebno vložiti nekaj več energije. Nato je nastopil Buča proti 1. nosilcu kategorije. Odigral je veliko bolj strpno in premišljeno. Ko je dobil nasvet med nizi, naj igra vsako točko posebej in ne za zmago, je to upošteval in začel osvajati le te. V zadnjem nizu je Avstrijcu že povzročil kar nekaj težav. Nato je nastopila še ena debitantka na turnirju, Lara, z malo manj treme kot njena sestra dvojčica. Manca ji ni pustila, da bi zaigrali, a je vseeno vesela, da nastopa. Tim je zelo korektno odigral proti Cerovcu. Ostaja mu malček strahu, a če bo gradil igro v smer, ki jo kaže, bo hitro napredoval in lažje konkuriral tudi starejšim fantom.

Nanja je suvereno premagala nasprotnico. Zoja je po trdem boju premagala Tinkaro. Ta dvoboj je bil res boj, nasprotnica jo najprej z loparjem udarila po boku, nato po roki in v zadnjem nizu jo je še z žogo zadela v roko, a se Zoja ni predala in tekmo zmagala. Nika je polfinale odigrala le polovično, saj je nasprotnica zaradi bolezni tekmo predala po 2. nizu. Nato je odigrala še naša druga Nika, z malo športne sreče bi lahko dobila tudi niza ali celo tekmo, odigrala je zelo dobro. Sledil je še en klubski obračun, med Vevi in Tino, kjer je slavila slednja. Nato se je v igrišče podala Lara, ki žal še ni pripravljena za močnejše nasprotnice kot je Gloria. V boju za 9. mesto je zadnjo svojo tekmo suvereno dobila Zoja. Bučka se je boril, dokler mu oprema ni “odpovedala”, a je napredoval v vseh pogledih. Vztraja pri dolgih udarcih in posluša nasvete med igro.

Julija je tekmo zmagala, kjub temu, da je vmes že zgubljala in popuščala, a se je na koncu le potrudila in dobila 5. niz. Nika je v polfinalu malo igrala z mešanimi občutki v glavi, kar jo je stalo niza, a se je vseeno zbrala in odigrala suvereno kot to zna. Tudi mlajša sestra Nanja je igrala polfinale, zelo suvereno je dobila to tekmo. Nato smo pogledali sestrski obračun v 5-ih nizih, kjer je na koncu bila boljša Lara od Nike. Za debij na takem tekmovanju sta pokazali odličen medsebojni dvoboj in si razdelili 13. in 14. mesto. Tina je hotela na čase zgubljati energijo a je vseeno lahkotno zmagala. Vevi žal ne izkoristi svojega talenta, ko je Saro kar nekajkrat pošteno sprehodila. Kljub porazu, se je smejala. In še zadnja tekma Timoteja, ki je ustvaril malo drame za gledalce in izgubil 1. niz, ko pa je trener pristopil, je odigral kot on zna, zmagovalno. Turnir je zaključila Vevi s tekmo za bronasto medaljo in je tudi dobila.

Odličen dan, jutri pa v boj za končna mesta! Srečno!

Miša vs. Julija 3-0 (11-3 11-1 11-7)

Manca vs. Lara 3-0 (11-0 11-0 11-0)

Maksymilian vs. Buča 3-0 (11-3 11-3 11-4)

Jan vs. Tim 3-0 (11-6 11-6 11-3)

Nanja vs. Dora 3-0 (11-0 11-4 11-1)

Zoja vs. Tinkara 3-1 (14-12 11-5 8-11 11-6)

Nika vs. Viktoria 3-0 (11-2 11-4 Retired)

Sara vs. Nika D 3-0 (11-8 13-11 12-10)

Tina vs. Vevi 3-0 (11-4 11-4 11-3)

Gloria vs. Lara 3-0 (11-2 11-1 11-3)

Zoja vs. Kaja 3-0 (11-2 11-3 11-1)

Alexandr vs. Buča 3-0 (11-9 11-5 11-4)

Julija vs. Dora 3-2 (4-11 11-7 12-10 7-11 11-8)

polfinale Nika vs. Pika 3-1 (11-8 11-6 9-11 13-11)

polfinale Nanja vs. Miša 3-0 (11-5 11-2 11-4)

Lara vs. Nika D 3-2 (11-58-1110-1215-1311-6)

Tina vs, Zala 3-0 (11-6 11-5 11-7)

Sara vs. Vevi 3-0 (11-1 11-4 11-4)

Tim vs. Vid 3-0 (7-1111-811-713-11)

Vevi vs. Zala 3-0 (11-2 11-7 12-10)

3.dan :: nedelja, 4. 2. 2018

Finalni dan je bil rezerviran za dvoboje, ki so odločali o mestih. Najprej je bila na vrsti Julija, ki pa ji to jutro ni bilo ravno naklonjeno, nekako se ni mogla zbrati in točke so kar ušle. A vseeno je osvojila odlično 6. mesto. Isto mesto je v kategoriji fantov osvojil njen bratranec Tim. V želji po odličnem rezultatu, je rahlo pregorel in ni mogel dobro igrati proti Poljaku. Vseeno je na turnirju pokazal dobro, predvsem pa vedno bolj zrelo igro. Tin je edini, ki je danes odigral 2 tekmi, najprej je odigral proti Szymonu, ki pa je bil očitno predober zanj. V zadnji pa je zelo lepo igral, še posebej je bil natančen pri servisih in zaključil tekmovanje z zmago na 11. mestu. Vse pohvale.

Nato so sledila še 3 finala. Nika je malo opustila misel, da igraš izključno za sebe in za svoje veselje. Žal je preveč podlegla pritiskom okolice in prvi niz je šel mimo. Ko je v drugem le uspela koncentracijo usmeriti v igro, je šlo gladko. V tretjem je že vodila 10-6, a so jo potem zmotile sodniške odločitve in Rusinja je njeno jezo izkoristila in dobila niz, posledično tudi zadnjega. Vse pohvale, da je poraz dokaj hitro sprejela in se vrnila z nasmehom. Sledil je drugi finale med najmlajšimi deklicami. Prvi niz je štartala vrhunsko, s 7-0 je mislila, da je niz dobljen, a je Sara lepo počasi prišla zraven in zmagala. Ta izgubljeni niz jo je malo sesul, a je vseeno priznala premoč Sari, ki je boljša. Ni nato še zadnji finale med najstarejšimi dekleti med še eno Saro in našo Tino. Tudi tukaj je šla tekma v prid Sare. Tina je stopila v igro, da bi pokazala kaj zna in kako lahko močno pritisne nasprotnico v kot. Določene točke je to dokazala odlično in dobila tudi močan aplavz iz publike. Žal pa teh točk ni bilo zadosti, vendar je pokazala, da to zmore in je le še vprašanje časa, kdaj bo to strnila v celoto in zmago.

Kaja vs. Julija 3-0 (11-3 11-3 11-6)

Makar vs. Tim 3-0 (11-3 11-5 11-6)

Szymon vs. Tin 3-0 (11-6 11-3 11-2)

finale Varvara vs. Nika 3-1 (11-9 8-11 12-10 11-6)

finale Sara vs. Nanja 3-0 (13-11 11-5 11-5)

Tin vs. Rok 3-1 (11-5 6-11 11-6 11-9)

finale Sara vs. Tina 3-0 (11-7 11-4 11-3)