CJO 2023 :: V Pragi nabrali izkušnje

Trije Slovenci nastopajo na češkem odprtem mladinskem prvenstvu v Pragi. Odličen izkupiček izkušenj in kar nekaj dobrih tekem so osvojili naši trije mladinci.

Več o tem: CJO 2023 :: V Pragi nabrali izkušnje

Praga, 19. – 22. 1. 2023 -V treh športnih centrih se odvija češko prvenstvo s 328 igralci, kjer so nastopili tudi trije Slovenci, vsi iz blejskega kluba. Zoja Berce se je potegovala za bronasto medaljo, a je žal morala priznati premoč nasprotnici z rezultatom 1-3. Nanja Urh je sedaj prestopila v najvišjo kategorijo in se borila z najizkušenejšimi mladinkami. Osvojila je 8. mesto. Timotej Jenko je v kategoriji BU19 osvojil 14. mesto.

Dan 1 :: petek

Prvi tekmovalni dan se je začel z zmago, za kar je poskrbel Tim, ko je dokaj korektno odigral tekmo proti domačinu. Malenkost ga je še veno zanesla glava, a se je uspel pobrati. Drugo tekmo je proti 1. nosilcu začel zelo suvereno, v nadaljevanju sicer ni šlo najbolje naprej,a v celoti pogledano na tekmo, je bil napredek viden. Zoja in Nanja sta bili v svojih igrah popolnoma samozavestni in nasprotnicama nista pustili, da bi ju premaknili, zato suvereni zmagi za obe.

Dan 2 :: sobota

Tudi drugi dan se je začel z zmago. Tokrat je bila zelo suverena Zoja proti znani nasprotnici Dori. Nato se je pričelo polfinale, tam pa se eje malo zataknilo proti Nori. Prva dva niza sta sicer igrali zelo izenačeno, a se kar nikakor ni uspela postaviti na svoje tire. V tretjem je le malček popustila zavore in ga osvojila ter v tem ritmu začela 4. niz. Ko je že vodila 10:5, se je kar naenkrat podrl sistem in izgubila je tekmo.

Tim bi lahko iztržil veliko več proti Špancu. V tekmi je bilo preveč nihanja, zato premoč Španca, a je bil vseeno zadovoljen za tiste dobre točke. Zadovoljstvo ga je peljalo v popoldansko zmago, ko je bil boljši od Čeha.

Nanja je igrala z Angležinjo, ki se uvršča na 220.mesto na PSA lestvici. A igra je bila odlična. Prvi niz ji je le kanček sreče zmanjkalo, saj sta odigrali na razliko, 10:12. Ko je videla, da lahko igra tudi proti tako veliki igralki, ji je uspelo zmagati drugi niz. Nato so zmagale izkušnje. Po tekmi kar malo razočaranja, saj je doživela občutek, da lahko. A glavo pokonci in zadrži ta občutek za naslednjo tekmo.

Dan 3 :: nedelja

Finalni dan je rezerviran za tekme, ki določajo končna mesta. Zoja se ni uspela zbrati, da bi premagala Poljakinjo, a vseeno zelo na tesno z 1:3. Osvojila je 4. mesto. Tim se je boril še proti zadnjemu domačinu, ki je izkoristil prednost domačega terena in moč navijačev, zato je Tim osvojil 14. mesto. Sreča tokrat ni bila na strani naših squashistov, tudi nanja je z rezultatom 1:3 morela priznati zmago nasprotnici. S Češke odhaja z 8.mestom.