Slovenci najboljši na Balkanu :: BEP 2012

2. dan – sobota, 22. 9. 2012

Danes si boste lahko dvoboje ogledali tudi V ŽIVO preko spleta kar na svojem računalniku. Vseeno pa vabljeni tudi v Konex na glasno navijanje!

Odličen začetek obeta najžlahtnejše medalje. Imamo ženske in moške prvake! Dekleta 2. ekipe so osvojile 3. mesto! Tako Rožle kot Pia sta danes že pokazala svoje adute in se skupaj z ekipo uvrtila na vrh. Čestitke vsem!

POLFINALE: Hrvaška vs. Srbija 3:0 – Hrvatice so ravno tako favoritke na letošnjem prvenstvu in v polfinalu so upravičele naziv z zmago proti Srbkinjam.
Slovenija 1 vs. Slovenija 2 3:0 – 1. ekipa Slovenije je še vedno prva, dekleta so se s sodržavljankami vse pomerile z rezultatom 3:1 kar dokazuje, da je slovenski ženski squash v vzponu. Naša Pia je sicer z nekaj treme pokazala dobro igro. Žal pa so Pia, Pija in Nada ostale brez Sare Rojnik, ki si je žal 2 dni pred prvenstvom poškodovala palec na roki, a vseeno jih spodbuja ob igrišču.

za 3. MESTO: Srbija vs. Slovenija 2 2:1 :: Prokič – Prevodnik 1:3, Dutina – Kovač 3:0, Peleksić – Žmuc 0:3

FINALE: Slovenija 1 vs. Hrvaška 2:1 :: Nada – Adrijana 3:0, Pia – Josipa 0:3, Pija – Paulina 3:1 :: Nada je brez večjih težav uspešno opravila s svojo tekmico in priborila prvo zmago za Slovenijo. Nato sta se v igriščiu srečali naša Pia in absolutno najboljša igralka na Balkanu, Josipa, ki je igrala tudi v svetovni konkurenci in je bila seveda boljša od naše varovanke. Pija je morala prevzeti odgovornost na svoj lopar in uspelo ji je, saj je tekmico Radoš premagala po 4 nizih.

altRezultati podrobno – ŽENSKE

ČETRTFINALE: Slovenija 2 vs. Srbija 3:0, Hrvaška 1 vs. Hrvaška 2 3:0 – naša druga ekipa je iz boja za medalje izločila lanskoletne prvake Srbe in poskrbela, da bo na vrhu nov obraz.

POLFINALE: Slovenija 1 vs. Slovenija 2 2:0… – prvi polfinalni dvoboj se odvija po pričakovanjih, 3. in 1. “dila” sta premagala našo šibkejšo ekipo, ki se odlično bori. Dve zmagi sta že zadosti, da se je Slo1 uvrstila v finale.
Hrvaška 1 vs. Bolgarija 1:2 – napeto je bilo med lanskoletnimi dobitniki brona Bolgari in Hrvati, ki do sedaj še niso osvojili medalje na prvenstvih. Zopet so bili uspešnejši Bolgari, a tokrat so se jim Hrvatje dobro postavljali po robu.

za 3. MESTO: Slovenija 2 vs. Hrvaška 0:2 – Hrvatje so si tokrat prvič na prvenstvu priigrali medaljo, a žal proti Slovencem, ki pa so vendarle izboljšali lanskoletno uvrstitev in se povzpeli na odlično 4. mesto.

FINALE: Slovenija 1 vs. Bolgarija 2:0 :: Kavaš – xy 3:0, Mošnik – Zhilev 3:0 :: Miha je nasprotnika spravil večkrat na tla in bil boljši. Tudi Martin je pokazal svoj suveren nastop in s 3 osvojenimi nizi Sloveniji priigral zlato medaljo in naslov prvakov!

altRezultati podrobno – MOŠKI  1 – 6. mesto

altRezultati podrobno – MOŠKI  7 – 9. mesto