CJO – Zagreb :: 8.-10. 4. 2016

V Zagrebu, v SquashTower centru se je od 8. do 10. aprila odvijalo odprto mladinsko prvenstvo Hrvaške, kjer so nastopili tudi blejski mladinci in najboljšno uvrstitvijo Karline Piber na 4. mestu.

cjo_01

Med 18. Slovenci, ki so nastopili na ESF squash mladinskem turnirju, se je 7 naših članov pomerilo v 4 kategorijah. Poleg blejske ekipe so na CJO nastopili tudi Škofjaločani, člani Squashlenda ter Škoti, Avstrijci, Srbi, Madžari, Čehi, Poljaki, Ukrajinci in seveda domačini Hrvati.

Najmlajši, Timotej Jenko Tim, se je boril v najštevilčnejši skupini 18. fantov do 13 let in osvojil 12. mesto. Nika Urh, Lana Omovšek in Karlina Piber so skušale premagati 10 drugih nasprotnic v GU13, z začetkom vsaka v svoji skupini in zaključkom: Karli na 4. mestu, Nika na 5. mestu in debitantka Lana na 8. mestu. Skupina fantov starih do 17 let tokrat ni bila zelo obsežna, zato si je Jaka Rakovec Buča, z veliko odigranimi tekmami, nabral še več izkušenj in zasedel 8. mesto. Tina Ferjan in Eva Trseglav Vevi sta v skupini do 17 let zasedli, Vevi 5. in Tina 6. mesto.

V Slovenski ekipi sta bili osvojeni tudi 2 medalji. Manca Demšar si je priigrala bronasto med dekleti do 13 let in Blaž Porenta srebrno med fanti do 15 let.

Čestitamo vsem nastopajočim in želimo uspešne dvoboje tudi na SJO v Ljubljani, 23. in 24. aprila 2016.