Avstrijski mladinski odprti turnir 2010

Sobota se je pričela veliko bolj sproščeno, kar pa je prineslo zmage. Slovenski tabor na Dunaju je ponoči stisnil glave skupaj in po dolgotrajni in podrobni analizi so ugotovili, da je bilo treme preveč, zato so se odločili, da danes temu ne bo tako. Izkazalo se je, da so imeli prav, saj so Saša, Sanja, Miha in Tiam danes  nasmejani z zmagami stopili iz igrišča. Tudi našemu poročevalcu so stopili na pomoč še trener Rožle Langus, ki tehnično svetuje in spodbuja mladince ter tudi Naca, Romana, Tadeja in Matjaž vedno bolj glasno navijajo in sporočajo vesele novice.

Miha in Rožle ob sojenju tekme

Za enkrat je največ veselja v skupini U17, kjer sta Sanja in Saša osvojili svoji prvi tekmi na turnirju. Slednja je začela zelo sproščeno, kazalo ji je super in osvojila je prvi niz 11:7 proti Vivien Halmos. Napetost pri navijačih je začela naraščati, saj se je prvič pokazala možnost za zmago. Saša je nadaljevala v slogu in osvojila tudi drugi niz z enakim rezultatom. V trerjem nizu je Madžarka osvojila le 3 točke, saj ji Saša ni pustila blizu in tako je tekmo zaključila z zmago 3:0. Saša je drugo tekmo izgubila, saj je bila malček utrujena, a s pozitivno energijo vztraja naprej. Slovakinja je bila v prvi tekmi za Sanjo premočna, a Sanji to ni vzelo volje za dobro nadaljevanje. Proti Madžarki se je močno borila, saj sta bili dakleti zelo izenačeni. Po rezultatu 2:2 so bili vsi na trnih do zadnje točke, a na koncu je bila v veselje vseh nas z 11:9 boljša 15 letna Sanja. Punci čaka le še medsebojna tekma.

Saša ni mogla skriti navdušenja nad svojo prvo zmago

Pia je proti zelo dobri squashistki Sandri Polak izgubila, a se zelo dobro borila. Dekleta v tej skupini so “huda” saj nekatera že igrajo tudi v članski konkurenci. Vsi z navdušenjem spremljajo njihov vrhunski squash.

Sanja je sodila tekmo Pii

Ker so bili fantje včeraj tisti, ki so otvorili turnir, so morali danes počakati na popoldne. Slovak Matej, ki je včeraj pramagal Miha, je bil danes boljši tudi od Tiama. Naš varovanec se je danes veliko bolj odločno boril. Miha pa je ravnokar v igrišču in se bori za 21. mesto – le to je tudi osvojil in tako za Squash Klubu Bled priigral tretjo zmago na turnirju. Zelo napeta igra je bila med Ernestom in Mihom, saj je bil končni rezultat 3:2. Miha se je odlično pobral po izgubljenem 4. nizu in tako osvojil petega in s tem prinesel še večje veselje med svoje navijače, predvsem pa sebi. Tudi Tiam je drugo današnjo tekmo gladko osvojil s 3:0 proti Franu Marčeliču. S tem priigral 4. zmago Slovencev na današnji dan in osvojil 19. mesto.

Mihove zmage je bil vesel tudi njegov brat Nejc

Za konec še dvoboj med Slovenkama Sašo in Sanjo. Saša je s 3:0 osvojila drugo današnjo tekmo. Saša je tako turnir zaključila z 10. mestom, Sanja pa z 11.

Članici SqKB na Dunaju igrata tudi med seboj

Vsi pa že komaj čakajo, da se odpravijo v pravljični center mesta in proslavijo današnjih 5 zmag. Še enkrat zahvala poročevalcem, da lahko takole spremljamo dogajanje na Dunaju in želimo jim prijetn večer ter še boljši nedeljski dan.

Punce so našle tudi obetavnega squashista in predvsem postavnega mladeniča

Za konec še vzpodbuda za naprej. Mladenič jim je po zmagah prinesel na obraz še večji nasmeh.