Vrhunski uspeh naših junakov :: SJO 2017 – Beograd

Piše se zgodovina s 6-imi medaljami naših mladincev. Zlata zmagovalka je Nika Urh. Srebro sta si priigrali Nanja Urh in Tina Ferjan. Bronasta odličja so osvojili Eva Trseglav, Jaka Rakovec in Timotej Jenko. Čestitke vsem našim junakom!

Beograd, 6. – 8. 10. 2017 – Zares vrhunski uspeh s kar 6-imi medaljami so zabeležili naši mladinci. Toliko medalj na JO turnirjih še niso osvojili in vse čestitke vsem, najprej najboljšim akterjem za osvojene medalje in nato še vsem ostalim za enkraten squash in ekipni duh. Bravo!

Naj povdarimo še en uspeh s pripono NAJ. Nika je osvojila že 3. naslov na turnirju Evropske squash zveze, kar je največ doslej. Čestitke!

Zoja Berce, Julija Vidic, Nanja Urh, Tjaž Čufer Tomažin, Tin Topolovec, Lean Castaldi, Timotej Jenko Tim, Karlina Piber Karla, Nika Urh, Jaka Rakovec Buča, Eva Trseglav Vevi in Tina Ferjan so v Srbiji odlično zastopali barve našega kluba. Vsak drugi je osvojil medaljo v odigranih 8-h kategorijah, med skupaj 89-imi igralci.

Ekipo sta ne turnirju podpirala naša trenerja Franc Langus in Milan Todorovč, ki sta otroke varno peljala z vozili ASP.

Uvrstitve vseh Slovencev

BU13 :: 3. Timotej Jenko, 7. Jan Miselj, 8. Lean Castaldi, 10. Gal Ravnikar, 11, Tin Topolovec, 12. Rok Frelih, 16. Tjaž Čufer Tomažin

GU13 :: 1. Sara Nedič, 2. Nanja Urh, 3. Miša Sax, 8. Zoja Berce, 9. Tinkara Bernik, 11. Julija Vidic

BU15 :: 2. Luka Kustec

GU15 :: 1. Nika Urh, 2. Manca Demšar, 3. Pika Rupar, 4. Karlina Piber, 13. Lana Nedič

BU17 :: 1. Blaž Porenta, 4. Matej Anton Drašler, 5. Žiga Merčun

BU19 :: 2. Jošt Dolinar, 3. Jaka Rakovec

GU19 :: 2. Tina Ferjan, 3. Eva Trseglav

Podrobnosti dogajanja po dnevih

1.dan :: 6. 10. 2017 :: petek

Zgodaj zjutraj se je naša ekipa odpravila na pot z vozili ASP Jesenice in Lesce. Po varni vožnji so prispeli v Squashland na vrhu Košutnjaka in pričeli s turnirjem. Prva je v igro stopila naša najstarejša, Tina in dan začela zmagovalno. S podobno energijo je šla v igrišče najmlajša, Zoja in tudi zmagala. Dobro igro sta pokazala Julija in Tjaž, ki žal nista uspela priti v nasledji krog, a sta vseeno pokazala borbenost. Med seboj sta se pomerila Tin in Lean, kjer je bil uspešnejši slednji. Tim je v kategoriji BU13 suvereno premagal tekmeca. Dan je s še eno zmago popestrila Karlina, ki je bila boljša od domačinke. Tudi Buča in Vevi sta v prvih tekmah premagala domačina in si s tem že priigrala medalji.

2. dan :: 7. 10. 2017 :: sobota

Ekipa se je zbudila v sončen den, ki jim je dal energijo za tekmovanje. Prvi tekmi sta danes odigrali tudi sestri Urh. Nanja zelo suvereno, saj ji je nasprotnica vzela eno samo točko. Nika pa v prvi tekmi dobro, v drugi, polfinalni pa bolj za las, saj je s Piko igrala 5 nizov, na srečo sebi v prid. Leana je še enkrat doletela klubska tekma, tokrat proti Timu, ki je od njega boljši. Tin je premagal Lazarja, Tjaž je izgubil proti Bolgaru. Julija in Zoja nista uspeli premagati nasprotnic, a sta obe igrali korektno. Karlina se je najprej dobro zoperstavila Jovani in nato tudi Manci v polfinalu. V prvem nizu sta igrali na razliko, nato so moči malo pošle in nasprotnica je dobila tekmo, a Karlina je pokazala zelo dobro igro in predvsem svojo voljo do še več znanja. Sledil je še en klubski obračun, Vevi vs. Tina, kjer je slavila slednja. Vevi je odigrala še svojo zadnjo tekmo in si z njo priigrala bronasto medaljo. Čestitke!

V drugi polovici dneva sta bili osvojeni še dve medalji. Tina ni uspela premagati Kincso, a je igrala dobro. Osvojila je srebrno medaljo in stem nadgradila lanski bron. Tudi Buča je od lanskega SJO napredoval za eno mesto in letos osvojil medaljo bronastega sijaja. Zadnjo tekmo je odigrala tudi Zoja, ki je iz tekme v tekmo igrala boljše, kljub rezultatu 3-0 za Bolgarko, je v zadnjem nizu odigrala zelo pohvalno. Osvojila je 8. mesto. V polfinalu je žal izgubil Tim. Tudi ostali trije naši fantje v tej kategoriji so imeli malo smole in izgubili tekme.

Po dolgem dnevu in veliko napetih tekmah se je ekipa odpravila še na ulice Beograda, na večerjo in ogled mesta.

3. dan :: 7. 10. 2017 :: nedelja

Danes so na vrsti še tekme za določitev končnih mest.

Julija je začela dan s tekmo za 11. mesto in ga z rezultatom 3-0 tudi osvojila. Zelo vzenemirljiv dvoboj med Karli in Piko za 3. mesto. Prvi niz je igrala zelo dobro, na koncu je sicer naredila nekaj napak in ga izgubila. Nato je žal začela koncentracija padati in je iz niza v niz igrala slabše. Tim je igral fantastično, borbeno, izgubil je niz, po dveh dobljenih nizih in rahlo popustil, ter nasprotnik ga je ujel. V četrtem nizu ga je zopet nadigral, še celo malo kaskaderja smo videli. Nato je v igro finala najmlajših deklic stopila Nanja, z malo treme. Želje so bile mogoče malenkost previsoke, a izkušnje ji bodo dale to znanje za naprej. Sara je odlično servirala in Nanja ji ni mogla vračati udarcev. V tretjem nizu je nasprotnica že vodila 7-0, a se je takrat Nanja dvignila in prišla do rezultata 7-6, nato izenačila igro na 9-9. Tekmo je izgubila, a dokazala, da je nasprotnici tik za petami, in da so vrata široko odprta.

Zanimivo predstavo sta prikazala tudi Tin in Rok, saj sta si privoščila kar 5 nizov. Najbolj zanimiv je bil tretji, ko sta igro podaljšala vse do 17.točke. V zadnjem nizu je Tin pokazal premoč in sodržavljanu pustil le 2 točki, tako je osvojil 11. mesto. Tudi Lean je v boju za 7.mesto imel možnost za zmago, prve trei nize je igral odličen squash, nato pa je koncentracija popustila in zmaga se je prevesila k nasprotniku. 16. mesto je v kategoriji najmlajših dečkov osvojil Tjaž, ki je iz tekme v tekmo kazal bolši napad, a žal malo premalo kondicije.

V napetem zadnjem dvoboju tega prvenstva sta se pomerili naša Nika in še ena Slovenka Manca. In kot se za finale spodobi je bil zares zanimiv in napet. Že prvi niz se je zaključil na razliko, nato je Manca že vodila 2-0, ko je Nika le stopila na plin, trema je malo popustila in začel se je preobrat. Vse naslednje tri nize naša punca ni popustila in tako v velikem slogu z zlatom zaprla srbsko odprto mladinsko prvenstvo.

za 11. m Julija vs. Ksenija Pecikoza 11-4, 11-2, 11-0
za 3.m: Tim vs. Samuel Winkler 11-8, 11-8, 14-16, 11-8
za 7.m: Lean vs. Jan Mislej 9-11, 8-11, 11-6, 1-11
za 11.m: Tin vs. Rok Frelih 11-9, 8-11, 17-15, 6-11, 11-2
za 15.m: Tjaž vs. Duje Baras 1-11, 3-11, 7-11
finale: Nanja vs. Sara Nedič 7-11, 3-11, 9-11
za 3. m: Karla vs. Pika 7-11, 4-11, 3-11
finale: Nika vs. Manca 10-12, 3-11, 11-5, 11-9, 11-7