Prva medalja za Niko na Grand Prix turnirju :: HJO 2017 – Budimpešta

Nika Urh je danes osvojila bronasto odličje na Grand Prix mladinskem turnirju. To je najvišji uspeh naših mladincev doslej. Bron na 2. rangu prvenstev pod okriljem Evropske squash zveze.

Budimpešta, 13. – 15. 10. 2017 – Na HJO Grand Prix turnir se je odpravljo 5 naših mladincev in pokazali so dober squash proti nasprotnikom drugega ranga evropskih turnirjev. Najbolje se je izkazala Nika Urh, ki je zasedla 3. mesto, kar pomeni prvo medaljo iz višjega ranga prvenstev. V isti kategoriji je nastopila tudi Karlina Piber, ki je iz tekme v tekmo igrala bolje in pokazala svojo močno voljo in predvsem napredek v igri. Le to je potrdila s 7. mestom. V kategoriji najmlajših sta nastopila Timotej Jenko Tim in Nanja Urh, ki sta imela kanček smole 1. dan. A vsak naslednji se je izkazal za boljšega. Osvojila sta Tim 11. in Nanja 5. mesto. Ekipo je zaokrožila Tina Ferjan, ki se je na tem prvenstvu uvrstila na 5. mesto, predvsem pa sama sebi dokazala, da zmore več, da lahko igra sproščeno tudi proti boljšim nasprotnicam. Bravo mladinci!

Supaj je v 8-ih kategorijah nastopilo 98 tekmovalcev. Poleg domačinov in 12-ih Slovencev, so bili na prvenstvu tudi igralci iz Katarja, Romunije, Bolgarije, Češke, Hrvaške, Belgije, Egipta, Švice, Srbije, Ukrajine, Poljske, Finske in Izraela. Trener Franc Langus Frenk je z rezultati zadovoljen, predvsem pa s posameznimi predstavami in se že veseli naslednjega super serije v Pragi, ki je med najvišje rangiranimi prvenstvi. Našo ekipo so dopolnili navijači Saša, Urška, Goc, Marjeta, Alenka in Grega, ki so squashiste spodbujali in jih popeljali še malo na ogled mesta. Vozili so se seveda s kombijem Renault avtohiše ASP.

1. dan :: 13. okt. 2017 – petek

Prvi dan se je začel že ob 9. uri in prvi je nastopil Tim. Žal ga je izdala trema in ni uspel pokazati svoje prave igre. Podobno se je zgodilo tudi Nanji, ki je sicer začela odlično, a se je potem malo ustavilo in tekmo je izgubila s 3-1. Nato je sledil domači dvoboj med Karlo in Niko, kjer je bila uspešnejša slednja. Tim se je za drugo tekmo bolje zbral in odigral z zmago. Nika je 2. tekmo igrala proti 2. nosilki, ki je zares odlična igralka, žal ji ni uspela slediti, a še vedno ima možnosti za medaljo. Nanja je igrala presenetljivo dobro proti prvi nosilki najmlajše kategorije, ki naj bi bila z naskokom boljša, a se ji je Nanja še vedno lahko upirala. Nato je s prvo tekmo pričela tudi Tina, ki je odigrala zelo korektno in prvič proti Kečap nastopila tako dobro, kljub izgubljeni tekmi, je bila tudi sama zelo zadovoljna. Karlina bi proti Čehinji potrebovala malček sreče, a je vseeno dala vse od sebe in pokazala kaj zna. Tina je zadnjo današnjo tekmo začela prepričljivo, potem pa jo je 1. nosilka nadigrala in Tini ni uspelo stopiti nazaj v svojo igro.

Dan je zadovoljiv, sedaj jih čaka še večerni ogled mesta in jutri veselo naprej.

2. dan :: 14. okt. 2017 – sobota

Tudi drugi dan so z igrami pričeli najmlajši igralci. Danes je šla v boj najprej Nanja. Nanja je igrala v krču in tekmica je bila za njo premočna . Nato je v igrišče stopil še Tim, ki je odigral 4 nize v zelo tesnem dvoboju, a ga žal izgubil. Karlina je igrala nato z nosilko skupine, kljub porazu je pokazala, da iz tekme v tekmo napreduje in je vedno boljša. Nika je istočasno odigrala 3-1, suvereno v prvih dveh nizih povedla, nato je v tretjem začela malo podajati žoge in se nato zopet zbrala in zmagala.

Nanja in Tim sta se odpravila s preostalo ekipo po mestu malo raziskovat. Tina je med tem odigrala današnjo prvo tekmo, katero je začela napadalno in osvojila 1. niz. V drugem je malo popustila in po podaljšani igri je izenačila domačinka. V tretjem je domačinka izkoristila prednost terena in povedla z 2-1. Četrti je bil zopet izeančen in podaljšan, a žal v prid Madžarki. Tudi zadnjo tekmo je Tina odigrala proti domačinki, 2. nosilki turnirja. Tekmo je sicer izgubila, a je odigrala fantastično, sploh v zadnjem nizu je pokazala svojo pravo igro in osvojila 5. mesto. To je igra, ki vodi naprej.

Malo za šalo, malo zares: naša tri dekleta, Tina, Nika in Karla, pridobivajo tudi na prepoznavnosti in navijačih, kar jih še bolj spodbuja k dobremu igranju:)

3. dan :: 15. okt. 2017 – nedelja

Tim je odigral zadnjo tekmo, v kateri je nadaljeval včerajšnjo dobro igro. Igral je proti Poljaku in bil zelo suveren, v tretjem nizu je začel malo popuščati, ko ga je nekaj spodbudnih besed dvignilo in je začel teči in premagal nasprotnika. Vsi ti mladi fantje igrajo zelo dobro in včasih rabiš malo sreče, da lahko prideš višje. Tim je tokrat imel nekaj smole v 1. krogu, a je vseeno zadovoljen s svojo igro.

Druga tekma po vrsti za našo ekipo je bila med Karlo in domačinko Emmo. Karlina je odigrala življensko tekmo, borbeno, iz niza v niz bolje, samozavestno, požrtvovalno, v vseh presežkih. Če povzamemo trenerjeve besede: “Trebe ji je iskreno čestitati, saj se je borila kot prava “levinja”.” Z zadnjo zasluženo zmago je zaključila Grand Prix mladinski turnir na 7. mestu. Čestitke!

Nato je sledila drama za 3. mesto v kategoriji deklic do 15 let. V igrišče sta stopili naša Nika in druga Slovenka Manca. Obe sta imeli ogromno treme, česar nikakor nista mogli skriti. Igra žal ni bila dobra, a vseeno je Nika naredila manj napak in nasprotnico prvič premagala z rezultatom 3-0. Pokazala je, da ima še veliko rezerve, ki jo bo treba počasi potegniti na plan. Vseeno zmaga šteje in priigrala si je prvo medaljo na 2. rangu mladinskih tekmovanj pod okriljem ESF (Evropske squash zveze).

Zanjo tekmo je odigrala Nanja, žal izgubila. Škoda je bilo, da ji je v prvem nizu sodnik vzel dve točki, ko je imela nasprotnica dvojno na loparju in še en “let”, ko ji je stopila na nogo. A tako v športu tako je. V drugem nizu ji je zmanjkal kanček sreče, a Sara je zadela v pravem trenutku. V tretjem je bila Sara ves čas v prednosti in ji ni mogla več slediti. A vseeno je sama sebi dokazala, da njena nestrpnost ne sodi na igrišče, naredila napredek in odigrala korektno in po principu “fair play”.

Tim vs. Franciszek Michniewicz 11-4, 11-9, 11-6

Karla vs. Emma Rosza 3-0

za 3. mesto: Nika vs. Manca Demšar 11-9, 11-6, 11-7

Nanja vs. Sara Nedič 8-11, 10-12,  …