Zlato in srebro za sestri Urh :: SJO 2019

Na slovenskem Junior Open turnirju se je pomerilo 82 tekmovalcev, med katerimi sta osvojili medalji tudi naši članici. Nanja Urh je bila najboljša med dekleti do 15 let, njena starejša sestra je v kategoriji višje osvojila srebro. Tudi preostali naši junaki, so igrali borbeno in bili zadovoljni s končno uvrstitvijo.

Od petka do nedelje, 1. – 3. feb. 2019, se je v novem ljubljanskem centru Squashland odvijal največji mladinski turnir v Sloveniji. Blejski igralci so upravičili pričakovanja. Poleg Nanje in Nike Urh, ki sta osvojili zlato in srebro, so na prvenstvu 3. ranga ESF nastopili še: Zoja Berce, ki je v zadnji tekmi žal morala predati igro zaradi poškodbe, Julija Vidic, ki je bila z osvojenim 7. mestom zadovoljna, Lean Castaldi, ki na vsakem turnirju pokaže velik napredek med prvim in zadnjim dnem, Tin Topolovec se je veselil deseterice v najštevilčnejši fantovski konkurenci, Lara Demšar in njena dvojčica Nika Demšar sta se odlično zabavali v kat. tokrat najstarejših deklet.

Trener Franc Langus je bil z izkušičkom zadovoljen, ravno tako njegova pomočnica Urška Ferjan, ki je tudi spremljala in spodbujala naše mladince.

1. dan :: petek, 1.2.2019

Prvi dan sta se najprej v boj podala fanta v najštevilčnejši fantovski konkurenci. Lean in Tin sta prvi tekmi izgubila, a se v nobenem trenutku nista predala, borila sta se po svojih močeh. Rahlo je bila prisotna tudi trema, kar se je najbolj poznalo pri Tinu, ki je iz niza v niz bil bolj sproščen. Nato je z malo smole izgubila tudi Zoja. A tako v športu je, včasih imaš srečno na svoji strani, včasih pač ne. Nika je v zmagi proti Tii uporabila znanje in se ni zanašala na srečo. In njena soimenjakinja si je proti postavljeni nosilki želela osvojiti vsaj kakšno točno in jih je, 5.

Prvi dan se je zaključil v kar dobrem vzdušju, zato so bili vsi že polni pričakovanj za sobotne dvoboje.

2. dan :: sobota, 2.2.2019

Drugi dan poln pričakovanj. Pa začnimo so si rekli in šli zmagam naproti. Lara je drugi tekmovalni dan pričela z dvoboji v skupini proti obema nasprotnicama, ki sta bili postavljeni kot nosilki in seveda premočni. Nato je v boj stopila tudi njena sestra Nika, kjer je bila Manca zanjo premočna, saj je na koncu osvojila bronasto medaljo, zato Nika ni imela nikakršnih pričakovanj, le izkorititi tekmo z boljšo igralko in se od nje kaj naučiti.

Nato je tehtnico na Bled prevesila Nanja, premagala je prgvo tekmico v skupini A. Lean se nekako ni znašel v dvoboju proti Gašperju. Lara pa je odigrala še tretjo tekmo tega dne, v razigravanju za 9.-11. mesto., žal brez zmage. Tin pa je po napetem dvoboju, ko je že izgubljal 0-2, stopil na gas in premagal Slovenca Matevža.

Manjše presenečenje je sledilo, ko je Nanje z zelo slabo igro izbubila proti drugi nasprotnici v skupini. Nekako ni uspela zbrati svojih misli in žoge so letele po svoje. Zato je njena sestra takoj popravila utis in požela zmago na sosednjem igrišu.

V razigravanju najstarejših deklet smo videli še en zanimiv dvoboje med Niko D. in Matejo. Nika je začela dobro in nato v drugem nizu popustila pri sprejemu, pa zopet zaigrala bolje in povedla z 2-1, ko je nato spet Mateja stopila na plin in izenačila. Peti niz je odločal, toktar v prid Mateje z igro na razliko. Pohvalno za dekleti.

Sledili sta dve zmagi, prva zelo na tesno, druga dokaj preprosta. Zoja je začela solidno, nato drugi in tretji niz izgubila na razliko, kar ji je dalo zagon, da ne popusti, kljub temu da je zadaj. Pritisnila je nasprotnico in naslednji niz ni izpustila niti točke. Malo si je sicer oddahnila, mogoče malo preveč, saj potem zopet ni šlo gladko, a vseeno zadosti za zmago. Tista dokaj preprosta je bila med Niko in Manco, kjer Nika ni potrebovala prevelikega vložka.

Julija je v tekmi s Timeeo mogoče vložila premalo energije in videlo se je, da je nasprotnica bolj izkušena.

Za konec sta z zmagama postregla še Nanja in Tin. Nanja se je zbrala, bila odločna in v polfinalu premagala Lano, kljub temu, da je občinstvo pričakovalo njen poraz. Tin pa je bil že bolj prepričan vase in za klub zaključil zadnjo tekmo z zmago 3-1. Tako je bila energija pozitivno usmerjena v finalni dan.

3. dan :: nedelja, 3.2.2019

Očitno se je zmagovalna energija dobro prevesila v nov dan. Po razburkanju v Julijini glavi, se je končno vse postavilo na mesto in z zadnjo zmago si je priigrala 7. mesto med dekleti do 13 let, kjer je bilo največ tekmovalk, kar 18.

Tudi Lean je uspel izkorititi svoj potencial in ravno tako z rezultatom 3-1 z nasmeškom prišel iz igrišča. Zmaga mu je prinesla 13.mesto med 16-imi fanti do 15 let.

Nato je bolečina v hrbtni mišici izdala Zojo, kljub temu, da je vedela, da bi lahko tekmico premagala s skoraj nič napora, je bila bolečina prevelika in v drugem nizu je predala tekmo. A vseeno pohvale za vse odigrane tekme na prvenstvu.

Tinu trentji dan ni uspelo zaključiti z zmago, pa vendar je bil vesel 10.mesta med fanti do 15 let.

Sestrski dvoboj je bil zopet prevešen v prid Lari, kljub temu da vedno igrata zelo na tesno. Lara je tako zaključila SJO na 10. mestu in Nika na 11. mestu.

Za konec še finalin dvoboji, kjer se je odločalo o medaljah. Najprej mlajše. Nanja je globoko vdihnila in stopila v igrišče suvereno, sproščeno, samozavestno. In to se je videlo v igri, Viktorija ni uspela niti pokazati svoje igre kot prejšnji dan. Nanja je bila preprosto najboljša. Bravo Nanja, bravo za zlato!

Nato še eno finale, med dekleti do 17 let, ki so bila tokrat najstarejša na tem prvenstvu. Že večkrat viden obračun med Niko in Piko je šel tokrat v prid Ločanki, a tokrat brez slabe volje Nike, kar je bila zmaga zanjo. NA tem turnirju je prišla po kontrolo sebe in uspelo ji je, to smo od nje pričakovali in pokazala je da zmore. Zato osredotočenost na igro ni bila kaj prida, a je posledično tudi popraz ni izdal. Bravo Nika, napreduješ.

Trener in pomočnica sta zelo zadovoljna z izkopičkom tega turnirja. Misli so že sklenjene in delo na nadaljnjih treningih že zapisano. Zato mladinci glave pokonci in gremo naprej!

Julija Vidic [3/4]Amidzic Kaja [5/8]3-11 11-3 12-10 11-7
Lean CastaldiMatevz Ritlop11-6 6-11 11-5 11-8
Korina Centrih [5/8]Zoja Berce [5/8]9-11 3-1 Retired
Gašper Dolinar [5/8]Tin Topolovec11-3 11-0 11-4
Lara DemsarNika Demsar11-3 11-6 7-11 11-4
Nanja Urh [1]Viktoria Sudan11-7 11-7 11-7
Pika Rupar [2]Nika Urh [1]11-8 11-8 11-5