Zoja z razbito arkado osvojila 3. mesto :: IJO 2022

Po dveh letih premora so se končno vrnili tudi turnirji najvišjega mladinskega ranga. Štirje naši mladinci so se dobesedno borili za medalje na italijanskem Junior Open prvenstvu.

Med 16. in 19. junijem 2022 se je kar 231 mladincev borilo za 8 kompletov odličij. Med predstavniki 28ih držav je tudi 5 Slovencev, ki so skušali odligrati kar najbolje in osvojili 2 bronasti kolajni. V Riccione-ju se je najbolj požrtvovalno za osvojeno kolajno borila naša Zoja Berce, ki se domov vrača z bronom in razbito arkado. Poleg nje so v obmorskem mestu igrali še trije naši korenjaki: Julija Vidic, Nanja Urh in Timotej Jenko Tim. Za Slovenijo je drugo medaljo osvojila Pika Rupar.

uvrstitve na IJO 22

3. mesto ZOJA Berce GU15

5. mesto Nanja Urh GU17

14. mesto Timotej Jenko BU19

15. mesto Julija Vidic GU17

1. dan :: četrtek, 16. 6. 2022

Vožnja do Riminija je bila kar dolga, saj so bili zastoji na cesti, pa vendar je ekipa po 8ih urah vendarle prispela na cilj. V že znanem glavnem centru italijanskega squasha so se malo ohladili in počakali na prvo tekmo Timoteja. V prvem nizu je bil konkurenčen, nato pa je energija pošla in žal je izgubil tekmo.

Ekipa je imela prvi dan več prostega časa, zato so si ogledali tudi bližnje dirkališče in se zvečer vrgli v morje.

2. dan :: petek, 17. 6. 2022

Drugi tekmovalni dan je že postregel z več tekmami. Zoja je igrala proti Nemki egipčanskega rodu in bila popolnoma suverena z zelo natančnimi udarci v vseh trenutkih tekme. Nanja je bila kot nosilka prvi krog prosta, v drugem pa je bila prepričljiv proti Američanki s 3:0. Julija je šla v boj zelo nasmejana, kar se je poznalo v igri. Koncentracija je bila prisotna, zato se je zelo dobro upirala in z nasprotnico sta igrali zelo izenačeno. Žal se ji je v končnicah niza vedno malo zatresla roka, da jih ni osvojila.

Nato je Tim nastopil proti Hrvatu v zelo tesnem obračunu, kjer ni pokazal vseh svojih adutov, kar ga je stalo zmage. Julija je v popoldanskem dvoboju igrala proti Avstrijki kar 44min, odličen dvoboj, a žal je zmanjkalo kanček sreče.

Nanja je tudi drugo tekmo v dnevu igrala proti še eni Američanki, a tokrat žal manj uspešno. V prvem nizu ni začela ravno obetavno, v drugem ji je šlo že bolje, a še vedno ni našla rešitve proti agresivni in napadalni igri nasprotnice. V tretjem ji je uspelo spremeniti taktiko in takoj je dobila niz. V četrtem je zopet popustila, zato žal poraz.

3. dan :: sobota, 18. 6. 2022

Prva tekma sobotnega dne je pojedla ogromo “živcev”. Zoja se je namreč pomerila z Ukrajinko. Obe igralki sta že stopili v igrišče zelo napeti, nato pa se je le ta kar stopnjevala. Ukrajinka je z vsemi možnimi zvijačami hotela Zojo spraviti ob koncentracijo, a se naša mladinka ni udala. V ključnih trenutkih ji je uspelo odigrati najbolje, zato si je zaslužila zmago in uvrstitev v polfinale. Navijanje Ukrajinskih in Romunski navijačev je bilo tokrat žal čez meje dobrega okusa in fair-playa. Zato so še toliko bolj veseli, da je naše 14-letno dekle zdržalo ta pritisk in zmagalo.

Nanja je suvereno v le 7ih minutah odpravila tekmico. Nato pa je zopet nastopila Julija z maratonsko igro, ko je že vodila 2:0 je šlo žal navzdol. Še ena tekma 5ih nizov, ki se ni izšla njej v prid. Na koncu je bila že sama nase jezna, da ni v tretjem nizu uspela zmagati. A izkušnje so prinesle nov zagon in srčno upamo, da bo šlo naslednjič Juliji v prid. Zoja v polfinalu ni našla nekega pravega ritma, zato se ji ni izšlo. Izgubila je proti zmagovalki turnirja.

4. dan :: nedelja, 19. 6. 2022

Zopet se je začelo z dramo. Ob 10.30 uri Zoja prične tekmo za bronasto medaljo. V tretjem nizu jo Madžarka v izmahu udari z loparjem in ji rezbije arkado. Zato Zojo oskrbi medicinsko osebje. Kljub poškodbi se ni vdala in je igrala suvereno naprej. Poškodbam še ni bilo konca, Nora jo še z žogico zadane v nogo. Tudi to naše mladinke ni premaknilo. Po 58ih minutah tekme je z glasnim vzklikom “yes” in stisnjenimi pestmi zasluženo osvojila 3. mesto.

Julija in Luče sta se dogovorili, da si bosta 15. mesto delili in v nedeljo raje navijali, s tem pa omogočili organizatorju hitrejši zaključek. Nanja je s suveren zmago proti Švicarki dokazala, da ne sodi tako nizko. Že rezultat proti Američanki dokazuje, da je bila razvrstitev tekmovalk nepravilna. A tako pač je. Gremo naprej. Tim se v zadnji tekmi ni mogel izvleči, kljub temu da sta 2 niza igrala zelo izenačeno. Osvojil je 14.mesto.

Po podelitvi se je ekipa še na hitro osvežila v morju in se odpravila na pot proti domu.