Mladinsko DP 2018 :: 10 medalj za Bled

Uspešno smo organizirali mladinsko državno prvenstvo, kjer smo podelili 10 kompletov medalj. Naši mladinci so jih domov prinesli 10 in s tem izenačili rekordno število osvojenih mladinskih medalj iz l. 2015 in 2013.

Mladinsko državno prvenstvo je bilo tokrat v organizaciji Squash kluba Lesce Bled in je potekalo v ljubljanskem Konex centru. Skupaj je nastopalo 41 mladincev v 10ih kategorijah, in ker so nekateri nastopali v dveh kategorijah je bilo skupaj kar 68 nastopajočih.

Na štirih igriščih smo dobili 5 državnih prvakinj, Zoja Berce, Sara Nedič, Nika Urh, Pika Rupar, Tina Ferjan in 5 državnih prvakov, Vid Obranovic, Jan Mislej, Luka kustec, Blaž Porenta, Jošt Dolinar. Med njimi jih je kar , ki so prvič osvojili ta laskavi naslov. Čestitamo jim za osvojene naslove.

Prijetno vzdušje in dobra energija sta bila ves čas prisotna. Vsem mladincem čestitke za odigrane dvoboje, za predstave, ki so jih pokazali, za atrakcije. Bravo! Za vas smo se vedno pripravljeni potruditi še bolj, zato vztrajno in z glavo igrajte še naprej!

Hvala vsem supervizorjem, da so poskrbeli za mladince. Hvala Urška, Blaž, Luka, Alenka, Nuša, Maja, Saša, Ingrid, z vami je bilo lažje, z vami so stvari tekle, z vami se je prvenstvo dvignilo na višjo raven. Hvala.

Zahvala seveda vsem pokroviteljem, ki so nam priskočili na pomoč z dobrotami za VSE mladince. Hvala: ASP-ju Jesenice in Lesce za majice in prevoz, Amsport-u za energijske ploščice in zapestnice, ARC-ju za energijske vode Oshee, Loparji.si za žoge, gripe, švickote, Itaksportu za bidone Salming, Zavarovalnici Sava za bloke, pisala,  odsevnike, Triglav zavarovalnici za trakove, kape in odsevne jopiče, Generaliju za odsevnike magnetne blokce, Sadje zelenjava Bled je postregel s sočnimi jabolki, Conditusu za pregrešno dobre šamšnite, SKB banki za žoge, POPu za trakove, Oliverju za majice, obeske, kape, ruzake, Gorenjki za rulade, Konex centru za pomoč pri izvedbi in TD Bled, da smo za otroke nagrade lahko dali v čudovite blejske vrečke. In da so bili želodčki siti, je poskrbela restavracija Center iz Lesc. Hvala vam vsem, ker vrjamete v naše mlade upe.

10 medalj za blejski klub

Naši mladinci so obili izjemno uspešni na tokratnem prvenstvu. Izenačili so rekord osvojenih medalj. Kar 10 se jih sedaj sveti za vratom naših zvezd.

Spodobi se, da začnemo na vrhu. Najprej je zlato medaljo osvojila naša najmlajša Zoja Berce, ki je v tesnem dvoboju po 5-ih nizih premagala nasprotnico. Nato je v kat. do 15 let zlato osvojila Nika Urh, ki si ga je po lanskem srebru zares zaslužila. V kategoriji najstarejših deklet je na najvišjo stopničko stopila Tina Ferjan.

Podprvaki so se ravno tako veselili medalj, teh je bilo največ, kar 5. Nanja Urh je bila druga najboljša med deklicami do 13 let. Srebrno medaljo je osvojil Timotej Jenko. Nika je v kat starejših deklet osojila 2. mesto, Odlično je odigrala Naieli Oliva in prišla do svoje prve medalje. Jaka Rakovec Buča je osvojil svoje prvo odličje v najstarejši konkurenci fantov.

Metod Piber v najmlajši in Pia Omovšek v najstarejši kategoriji, sta podprla nabor medalj še z bronom. Oba sta se borila do zadnjega in si priigrala 3. mesti.

Nikakor ne pozabimo tudi na vse ostale naše mladince. Odlično se je izkazala tudi Karlina Piber, ki je osvojila eno 4. in eno 5. mesto. Julija Vidic je igrala zelo izenačene tekme in zasedla 6.mesto. Lara in Nika Demšar sta na DP nastopili prvič in zasedli 4. in 5.mesto oz. 10.in 11. med GU15. Tudi fantje so pokazali kaj znajo. Tin Topolovec, Lean Castaldi in Tjaž Čufer Tomažin so se trudili po najboljših močeh. Zasedli so naslednja mesta: Tin 5. in 9., Lean dve 8., Tjaž 8. in 11.

Ob vseh teh mladincih neprestano bdita naša trenerja, Franc Langus Frenk in Milan Todorovič Čička. Igralce spremljata v dobrem in slabem tako na treningih kot na tekmah. Obema hvala za jeklene živce, potrpežljivost in to, da znata iz naših mladincev spraviti vse najbolše. Hvala tudi Rožletu Langusu, ki če le uspe, pride na Bled in mladincem pomaga tudi sam, saj ima v squashu največ izkušenj.

Še enkrat čestitke vsem za osvojena mesta, za prikazano dobro igro, zato da igrate squash zgodbo z nami!