altREZULTATI

alt KONČNA UVRSTITEV

FINALE:  Martin Mošnik vs. Rožle Langus  3:0  (11-7, 11-4, 11-7)

POLFINALNA OBRAČUNA:

Rožle Langus vs. Jurij Jakše 11-8, 11-8, 11-3     in      Martin Mošnik vs. Andrej robnik 11-5, 11-5 ,11-3

Za 17. mesto pa sta se pomerilia dva mladinca Miha Simonič in Aljaž Peternelj, z rezultatom 11-9, 11-9 je bil v odličnem dvoboju boljši Aljaž. Takoj za njima sta se v boj pognala še Jurij in Andrej, ki sta se pomerila kar s 5 nizi. Neizprosen boj in neprestano izenačenost je na koncu uspelo razbiti Juriju, ki si je z zmago priigral bronasto medaljo. Tudi navdušenje nad težko priigrani mestom je bilo veiko.

SOBOTA – 1. 10.

Bled

Tudi na Bledu imamo pestro dogajanje. Zjutraj je najprej presenetil Blaž Kunšič s svojo naravnost fantastično igro se je dobro upiral odličnemu squashistu Alešu Arharju. Z rezultatom 2:3 je slavil slednji. Ravno tako je presenetil Jaka Bajt, ki je Goranu Miličeviču vzel niz.

V četrtfinale so se uvrstili vsi štirje nosilci turnirja.

Zapuže

Iz prvega kroga so se brez večjih problemov uvrstili v nadaljevanje: Izidor Sosič, Martin Fišer, Tomaž Pečjak, Aleš Štendler in Andrej Robnik.

Kar nekaj zanimivih dvobojev smo videli tudi v razigravanju, kjer so dekleta in fantje igrali na 2 dobljena niza. Žal si je roko poškodoval Tomaž Prelesnik že v prvi tekmi, ko je igral proti Šteklu in tekmo predal kot tudi vse naslednje, saj je bolečina premočna.

Andreja Kovač je bila uspešnejša od dveh moških nasprotnikov Miha Primožiča in Tomaža Čampe. Kljub utrujenosti se je na koncu pomerila še z Aljažem in tako osvojila 19. mesto.

PETEK – 30. 9.

Prvo tekmo PSA ASP turnirja sta otvorila prva na ženski SJL Pia Erjavec in prvi na moški Martin Mošnik. Takoj za njima sta se v boj pognala še domačina Saša Rakovec in Rožle Langus. Puncama je bilo v čast, da sta se lahko na tekmovanju pomerili z najboljšima slovenskima squashistoma. Tekma vredna ogleda, ki je bila polna bučnega navijanja, je bila tudi med Tomažom Jenkotom Jenetom in Jakom Bajtom.

V nadaljevanju petkovih derbijev se je odvil še en zares izenačen in najdaljši dvoboj tega dne, ki je trajal kar 44 minut, pomerila pa sta se mladinec Aljaž Plemelj in Rok Repovž. Po petih nizih si je prednost obrnila na stran Rokya.

Tekmovanje sta v petek z zabavnim squashem zaključila Saša Praprotnik in Tiam Škodlar, ki sta poskrbela, da so se gledalci od srca nasmejali.