Člansko DP 2013

2. dan – sobota, 1. 6. – Pia, s skupaj le 11 izgubljenimi točkami, suvereno v polfinale

altREZULTATI – člani

altREZULTATI – članice

Danes so se v boj pognali vsi! Dekleta so brez večjih presenečenj odigrala svoje in prve štiri nosilke so se kot predvideno uvrstila v polfinale. Med njimi je tudi naša Pia, ki bo nastopala v prvem polfinalnem obračunu proti aktualni državni prvakinji.

altREDNI DEL

Dopoldne je bilo še vedno rezervirano za močnejši spol. V igrišče je stopil tudi Rok Repovž. Z odličnim dvobojem sta Rok in Kustec navdušila publiko ze navse zgodaj. Gregor je kar takoj pritisnil na plin in osvojil prva dva niza z 11-3, 11-9, nato se mu je Rok dobro uprl in dobil naslednja dva z 8-11, 8-11. Vsi v pričakovanjih petega niza do zadnjega niso vedeli komu bo pripadel, a žal z nekaj več izkušnjami, je bil boljši Kustec. En odigran niz manj a vseeno zelo izenačen dvoboj sta nam prikazala še naš Jaka in Rok Podgornik, žal tudi ne v prid Blejca. Odličen dvoboj sta odigrala tudi Andrej Robnik in Saša Kukič, kjer je slavil slednji s 3:1, novopečeni član našega kluba. V osmini finala je izpadel proti polfinalistu Juriju Jakšetu, ko mu je vzel niz. Jani Makovec je v 2. krogu prvenstva premagal eden favoritov za medaljo, Miha Kavaš, ki na svoji poti do polfinala ni imel težke poti niti z Adlerjem niti s Šteklom. Prav tako enostavno pot si je zarisal Martin Mošnik, ki se bo pomeril z zmagovalcem teme med Kristanom in Kustecem, kjer je 4 nizodločil v prid Klemena.

alt REDNI DEL

Dekleta brez presenečenj začela dan. Ob 1230 uri so kar 4 igralke Bleda zasedla vsa igrišča in požele 2 zmagi in 2 poraza. Saša Rakovec se je prvi niz še malo privajala na igrišče, a ko ji je steklo ni več bilo zavor. Z zmago 3:0 je odpisala prvo nasprotnico Suzano Brezak. Še eno tekmo prvega kroga sta odigrali Saša Tratnik in Andreja Kovač, kjer je bila s 3:0 sicer uspešnejša slednja, a se ji je Saša odlično upirala, glede na njena le dva meseca treninga. Darinka Jerala je tekmo izgubila proti Sari Hafner, a bila vseeno v igrišču nasmejana. Drugi krog iger sta otvorili 1. nosilka prvenstva Pia Erjavec in Ksenja Kmetič, kjer je Blejka suvereno požela zmago. Brez težav je bila tudi 2. nosilka Nada Bambič, ki nadaljuje v četrtfinale, po zmagi nad naši Ido Sedušak, ki se je opogumila in letos debitira na DP.

Imamo že prvi polfinalistki Pia in Pija. Naša Pia se je pomerila proti Saši R., Mariborčanka pa je bila ravno tako s 3:0 boljša od Mojce Blažič. Saša je na poti do Pie premagala še eno klubsko kolegico Tino Jurič, tudi ona letos krsti svoje prvo državno prvenstvo. Za drugi polfinale se je morala dobro potruditi Sara Rojnik saj ji je bila Maja Obrulj tik za petami. Njena nasprotnica v polfinalu pa pričakovano Nada Bambič, s premočjo nad Saro Hafner.

alt

alt RAZIGRAVANJE

Dve naši dolgolaski, Dariči in Saša T., sta se kar močno naigrali. Izenačenje in napetost ne samo do 11. točke, saj sta dva niza odigrali “na razliko”. Vsi trije v prid črnolasi Saši, a puncama čestitke za tako borbenost in vzrtajnost. V razigravanju je vedno bolj napeto, saj so si ekmice iz tekme v tekmo bolj izenačene in to sta s 5 odigranimi nizi dokazali naša Tina in Ksenja. Žal je šla zmaga na drugi konec Slovenije, v Sevnico. A prava borbenost in volja, dokazujeta, da je squash prijetna igra tudi na turnirju. To je s prvo zmago dokazala Ida Sedušak, ki je bila 11-8, 11-6 in 13-11 boljša od Maše Zdovc. Ida, odlično! Za 19. mesto sta se pomerili Darči in Marinka, kjer je bila boljša naša vsestranska športnica in tako letošnje prvenstvo zaključila z osvojenim 19. mestom. In še eno odlično predstavo in premoč nam je pokazala Tratnikova nad Suzano in s tem osvojila 17. mesto.

Blaž je po včerajšnji izgubljeni tekmi danes začel drugače, premagal je organizatorja Tomaža Prelesnika z 12-10, 11-3, 1-7 in nadaljeval v slogu. S 3:0 premagal Gvida Novaka. Zadnji dvoboj je odigral pozno zvečer proti Slemenšku in se letos vpisal kot 34. v Sloveniji. Jaka pa se je moral kar malo potruditi, saj mu je predsednik SqZS, Tomaž Čampa, vzel niz, a vseeno je zmagal. Naslednjo tekmo proti Pejiču je sam dobil le en niz, naslednji dve tekmi sta mu nasprotnika predala in osvojil je 21. mesto. Roky je z zmago proti Andražu Demšarju korak bliže razvrstitvi do 17. mesta, saj je tako njega kot nato še Tomaža Pečjaka premagal s 3:1. Žal je bila v naslednjih dveh tekmah utrujenost prevelika in Mrak ter Pejič sta bila boljša. Osvojeno 20. mesto ni ravno zadovoljivo, a vseeno nekaj. Sašo je zmagi nad Podgornikom tekmi predal Adlerju in Nediču in se tako na letošnjem prvenstvu zapisal kot 12. Predal pa je igro tudi Košo Prelesniku zaradi prevelike bolečine v rami in osvojil 37. mesto. Maki je vse svoje 4 tekme sobotnega dne zmagal in bil zadovoljen z osvojenim 17. mestom na državnem prvenstvu.